Duolingo English Test

آزمون زبان انگلیسی دولینگو Duolingo بهترین جایگزین آیلتس و تافل

 

هر آنچه که باید درباره دولینگو باید بدانید

 

شاید شما هم نیاز به ارایه یک مدرک زبانی مانند آیلتس یا تافل به مرکز آموزشی خاصی دارید. با شرایط فعلی حاکم بر دنیا که همه در قرنطینه بسر میبریم و آزمونهای بین المللی یکی پس از دیگری کنسل اعلام میشوند، آزمون سنجش مهارت زبان انگلیسی دولینگو می تواند بهترین انتخاب باشد. این آزمون که تقریبا جایگزین تافل شده است از طرف بسیاری از دانشگاهها مورد قبول واقع شده است.

آزمون زبان انگلیسی دولینگو Duolingo آزمونی سازگار با کامپیوتر است که برای سنجش زبان انگلیسی غیر انگلیسی زبانها می باشد. شما می توانید هر چند بار که می خواهید این آزمون را امتحان دهید. در هر ماه فقط ۲ بار می شود آزمون زبان انگلیسی دولینگو را امتحان داد.

آزمون زبان انگلیسی دولینگو Duolingo یک ازمون تطبیقی است

منظور از تطبیقی بودن آزمون زبان انگلیسی دولینگو چیست؟ به چه آزمونهایی تطبیقی می گوییم؟ در نظر داشته باشید تمامی آزمونهایی که به نسبت پاسخ آزمون دهنده سخت یا آسان میشوند را تطبیقی می گویند. این به این معنی است که اگر در آزمون دولینگو شما به هر گزینه پاسخ صحیح بدهید گزینه بعدی بطور خودکار دشوارتر ارایه خواهد شد. و اگر پاسخی را اشتباه بدهید گزینه بعدی ساده تر می باشد. و این نحوه سنجش تا انتها ادامه می یابد. تفکری پشتیبان این مدل سنجش در این است که مهارت کاندیدا را در سطح خودش بسنجد. بنابراین تست گیرنده قادر خواهد بود تا توانایی افراد را بهتر از آزمون های قدیمی مورد بررسی قرار دهد.

آزمون دولینگو

آزمون دولینگو را می توان به ۳ بخش تقسیم کرد.

راه اندازی سریع: این بخش مقدمه ایست که در ابتدا قوانین و ملزومات وضع شده را تجزیه و تحلیل می کند. زمان این قسمت ۱۰ دقیقه می باشد. این قسمت بارم نمره ندارد.

سوالات تطبیقی: این قسمت بخش عمده و یکی از بخش های اصلی آزمون است. این قسمت توانایی شما را در مهارت های خواندن، نوشتن، صحبت کردن، و گوش دادن را می سنجد. زمان این قسمت ۲۵ دقیقه می باشد.

مصاحبه ویدئویی و نوشتن نمونه: در اینجا از بخش از شما خواسته می شود تا به یک سریسوال باز پاسخ دهید. در حالی که به این بخش نمره ای تعلق نمیگیرد، پاسخ های شما به موسساتی که نمره شما را دریافت می کنند ارسال می شود. زمان تعیین شده برای این قسمت ۱۰ دقیقه می باشد.

عملکرد شما در آزمون تعیین می کند که چه سؤالی را برای نوشتن نمونه و مصاحبه دریافت می کنید.

پیمایش به بالا